SZC logo

Debreceni Szakképzési Centrum

OM kód: 203033/009 | 4029 Debrecen, Víztorony utca 3.

Intézmény logo

Debreceni SZC Brassai Sámuel Műszaki Technikum

 • Hírek
 • Közérdekű adatok
 • CLASSROOM
 • KRÉTA
Széchenyi 2020

Hírek

2023. máj. 3.


DSZC

  Kiváló diákjait és oktatóit díjazta a Debreceni Szakképzési Centrum

  Díjátadó ünnepségen jutalmazta május 2-án, kedden a 2022/2023-as tanévben megrendezett országos szakmai, tanulmányi és sportversenyeken kiemelkedő helyezést elért tanulókat és felkészítő tanáraikat a Debreceni Szakképzési Centrum. A Debreceni SZC Beregszászi Pál Technikum aulájában tartott eseményen a szakképzési centrum 100 diákja és 57 oktatója vehetett át elismerést.

  Kiváló diákjait és oktatóit díjazta a Debreceni Szakképzési Centrum

  Dr. Barcsa Lajos, Debrecen alpolgármestere az ünnepségen köszöntő beszédében elmondta: amikor a város új stratégiáján, a Debrecen 2030 programon dolgoztak, ennek középpontjában az állt, hogy minél több tehetséget tudjon megszólítani a város és számukra helyben, egy teljes életutat, karrierpályát tudjon nyújtani. Az alpolgármester emlékeztetett: hónapról hónapra újabb és újabb munkahelyeket jelentenek be, ezért nagyon fontos, hogy a munkaerőpiac elvárásainak megfelelő tudással, képzettséggel rendelkezzenek a tanulók. Kiemelte: a mai esemény a bizonyíték arra, hogy a Debreceni Szakképzési Centrumban nemcsak mennyiségi, hanem minőségi oktatás zajlik, hiszen az elmúlt időszakban olyan – országosan is – kiváló eredményeket értek el a tanulók, amely a szakképzés elismertségét is növeli. Az alpolgármester összegzésként elmondta: a DSZC 5 tanulója vett részt az idei Szakma Sztár Fesztiválon, továbbá 12 tanuló 8 szakmában országos döntőben szerepelt, emellett pedig többen is rendkívüli eredményt értek el szakmájukban és a közismereti tárgyak vonatkozásában.

  Szilágyi Sándor, a Debreceni Szakképzési Centrum főigazgatója elmondta: mindig nagy megtiszteltetés olyan emberek társaságában lenni, akik többet tesznek az átlagnál. A főigazgató elismerését fejezte ki a díjátadón részt vevő tanulóknak és köszönetet mondott azoknak az oktatóknak, akik felkészítették a diákokat a különböző versenyekre. Szilágyi Sándor kiemelte: a szakképzésben nagyon sok olyan tehetséges diák van, akik a jövőt formálják, alakítják.

  Tirpák Zsolt, a Debreceni Szakképzési Centrum kancellárja elmondta: évről évre azt tapasztalják, hogy egyre több tehetséges, lelkes tanuló mosolyog vissza rájuk a már hagyománnyá vált díjátadó ünnepségen. A kancellár az oktatókhoz fordulva arról beszélt, hogy ők azok, akik szárnyakat adnak a tanulóknak, majd hangsúlyozta: tehetséget fölismerni és azt gondozni életre szóló lehetőség, élmény, feladat és egyben felelősség is. Tirpák Zsolt emlékeztetett arra is, hogy a fiatalok a „lehetőségek városában” tanulnak szakmát, ahol napról napra újabb munkahelyek jönnek létre. Az kérte a fiataloktól, hogy éljenek az előttük álló lehetőségekkel.

   

  Szeretettel gratulálunk díjazott tanulóinknak és oktatóinknak!

  Helyezést elérő tanuló (csapatverseny esetén tanulók) neve Évfolyam Felkészítő tanár neve Verseny megnevezése Verseny szakterülete Verseny szintje Helyezés
  Szilágyi Gábor 12.C Kovács Imre
  Szilágyiné Kabai Ildikó
   Ágazati és ágazaton belüli specializáció szakmai érettségi vizsgatárgyak versenye (ÁSZÉV) Autó- és repülőgép-szerelési ismeretek országos 7. helyezés
  Vigh Dominik 12.C Kovács Imre
  Szilágyiné Kabai Ildikó
   Ágazati és ágazaton belüli specializáció szakmai érettségi vizsgatárgyak versenye (ÁSZÉV) Autó- és repülőgép-szerelési ismeretek országos 5. helyezés
  Lovas Zoltán 2/14.G Kovács Imre Országos Szakmai Tanulmányi Verseny (OSZTV) Gépjárműmechatronikai technikus – Szerviz szakmairány országos szakmai válogatóba jutott
  Szabó Máté 2/14.L Sebestyén Gabriella Országos Szakmai Tanulmányi Verseny (OSZTV) Logisztikai technikus –Logisztika és szállitmányozás szakmairány országos szakmai válogatóba jutott
  Lovas Zoltán
  Kálmán János Gyula
  2/14.G Kovács Imre
  Bujdosó Sándor
  Autós Szakmák Tanulmányi Versenye (ASZTV) Autószerelés országos 6. helyezés
  Mester Tamás
  Mikó Barnabás
  12.D
  2/14.M
  Biró Attila Csernyánszky Imre Országos Középiskolai Pneumatika Verseny Pneumatika országos 3. helyezés

   

   

  KAPCSOLÓDÓ HÍREK


  Madách-fórum a Fórumban

  Madách-fórum a Fórumban

  2023. szeptember 21-én a magyar dráma napja alkalmából a Csokonai Nemzeti Színház Debrecen által megrendezett "Madách-fórum a Fórumban" rendezvényen a 11.a és 10.a osztály 10 tanulójával vettünk részt.

  2023. szept. 21.


  DSZC Brassai

  Évnyitó

  Évnyitó

  2023. szeptember 1-jén került sor iskolánk tanévnyitó ünnepségére, ahol 37 nappali osztályunk közel 1200 tanulóját köszöntötte iskolánk igazgatónője, Demeterné Orosz Erzsébet igazgató asszony. Mindenkinek sikerekben gazdag, tartalmas új tanévet kívánunk!

  2023. szept. 1.


  DSZC BRASSAI

  Fecskenap Brassai

  Fecskenap Brassai

  2023. augusztus 31-én került sor a Fecskenapra, amelyet rendhagyó módon a Hármashegyalján rendezett a DÖK, ahová hét kilencedikes osztályunk osztályfőnökeikkel együtt a Zsuzsi vonattal érkeztek.

  2023. aug. 31.


  DSZC BRASSAI


  Partnereink

  • BMW
  • ITK
  • Manz
  • An-Csir Kft.
  • Balorautó Kft.
  • Debrecen Autóház Zrt.
  • ROAD SERVICE Kft.
  • Vitesco Technologies Hungary Kft
  • National Instruments Hungary Kft.
  • Schaeffler Magyarország
  • Bürkle Hungary KFT
  • Platán Autóház
  • Japán Autószerviz
  • Keczán és Társa Kft.
  • TS Klíma-Solar Kft.
  • Papp Autószerviz
  • SENSIRION HUNGARY Kft
  • VD Dekor Kft
  • Mesterlevél Ágazati Képzőközpont
  SZC logo

  Debreceni Szakképzési Centrum


   • Intézmény logo
   • Debreceni SZC Brassai Sámuel Műszaki Technikum

    4029 Debrecen, Víztorony utca 3.

   • Telefon: 06-52/411-885

    E-mail: brassai@brassai.hu

    OM azonosító: 203033/009

    Felnőttképzési nyilvántartás száma: B/2021/002428


   2023Debreceni SZC Brassai Sámuel Műszaki Technikum